Security, privacy & legal issues; de digitale zaakjes op orde?
15 april
15:00 – 17.30 uur
Hoe weren we ons tegen de volgende cyberaanval? Hoe beschermen we in het digitale domein de belangen en rechten van onze burgers, klanten en medewerkers? Nu ICT nog sterker dan voorheen de ruggengraat van onze organisaties vormt, is het nog belangrijker om binnen de regels permanent onze informatieveiligheid te waarborgen. Tijdens dit event komt de praktijk van verschillende organisaties voorbij. Zowel organisatorische en technische uitdagingen en oplossingen komen aan bod. Net als de juridische casuïstiek en het opleiden van MBO-, HBO- en WO-talenten in dit belangrijke aandachtsgebied.
Prijsklasse: €0,00 tot €175,00 excl. BTW
- Gratis toegankelijk voor medewerkers van leden
- Niet-ledenticket voor sommige events beschikbaar
- Kosteloos afmelden tot 24 uur vantevoren
15.00 Opening door dagvoorzitter
15.10 Plenair, Erik Miedema (Connect Frl), Cyber Security Centrum Noord Nederland
Over dit initiatief en de mogelijkheden voor leden van Samenwerking Noord
15.25 Inleiding door Bert Moorlag, voorzitter kennisnetwerk Informatieveiligheid, security officer UMCG
Het strategisch en operationele perspectief van informatieveiligheid voor de organisatie, haar medewerkers, klanten en partners
15.40 Inleiding door Dr. Aline Klingenberg, RUG, Faculteit Rechten
Het juridische kader: bestaande zekerheden en nieuwe uitdagingen rond IT en recht in een snel veranderende wereld
15.55 Pauze
16.00 Workshops
1. Informatiemanagement en security in de organisatie
• CJIB, Joop Bijlsma, Adviseur Informatiebeveiliging en waarnemend CISO
• Gasunie, Lars de Haan, Security Officer
2. Opleiden van talent, hoe sluiten vraag en antwoord op elkaar aan
• NHL Stenden, Elske Posthuma, opleiding Cyber Security
• RUG, Aline Klingenberg, opleidingsdirecteur bachelor en master ICT en recht
3. Uit de juridische praktijk, elk casus met toelichting, daarna ruimte voor vragen van de deelnemers en gezamenlijk gesprek
• Mart Dijkstra, Yspeert Advocaten
• Douglas Mensink, MICTA
4. ICT dienstverleners over de technische uitdagingen en oplossingen: Datamasker, anonimiseren met behoud van data-integriteit.
• Enshore, Rick Lotterman
16.55 Herhaling van bovenstaande workshops
17.35 Afronding in de studio met dagvoorzitter en de inleiders